Czym jest rekuperacja?

Czym jest rekuperacja?

Jeśli właśnie budujemy dla siebie nowy dom, na pewno spotkaliśmy się z twierdzeniem, że powinniśmy go wentylować. W tym zadaniu pomoże nam rekuperacja. A czym ona właściwie jest?

Rekuperacja jest po prostu wentylacją, która działa wraz z odzyskiem ciepła. To bardzo energooszczędne rozwiązanie. Dzięki niemu możemy dostarczać świeże powietrze do dowolnych pomieszczeń, a przy tym usuwać z nich to zużyte. Wszelkie zanieczyszczenia, takie jak kurz lub dwutlenek węgla, zostają wtedy usunięte. Zużyte powietrze zostaje wtedy wykorzystane ponownie, dzięki niemu na nowo odzyskujemy czyste powietrze.

Jeśli chcemy więc zamontować w swoim budynku taki rekuperator, będziemy musieli stworzyć w domu specjalny otwór. To właśnie on zacznie zasysać świeże powietrze. Następnie specjalny wymiennik ciepła zacznie je ogrzewać, a przy tym i oczyszczać. Później uzyskane powietrze zostanie wywiane do dowolnych pomieszczeń w naszym domu, np. salonu bądź sypialni. Na dłuższą metę taka opcja pozwoli nam sporo zaoszczędzić.

    sitemap